Метрологічна атестація

Державна метрологічна атестація (ДМА) – це комплекс випробувань і досліджень, за результатами яких видають відповідне свідоцтво.

Згідно з п.3.14 Правил користування електричною енергією (ПКЕЕ), державну метрологічну атестацію системи обліку електроенергії необхідно здійснювати після впровадження системи в дослідну експлуатацію, а надалі – після закінчення міжперевірочного інтервалу, що триває три роки. Процес державної метрологічної атестації АСКОЕ/ЛУЗОД містить такі заходи:

•  визначення і встановлення відповідності метрологічних характеристик АСКОЕ/ЛУЗОД до нормативних документів, які на них поширюються;

•  перевірка відповідності вибраних засобів і методики перевірки АСКОЕ/ЛУЗОД, які вказані в експлуатаційній документації;

•  затвердження придатності до експлуатації АСКОЕ/ЛУЗОД.

За результатами проведення досліджень, у разі успішного їхнього проходження видають свідоцтво про державну метрологічну атестацію, в якому вказана така інформація:

- номер і дата виготовлення свідоцтва,

- тип системи обліку,

- фактична адреса,

- результати випробувань і міжперевірочний інтервал.

На здійснення Державної метрологічної атестації АСКОЕ/ЛУЗОД мають право метрологічні центри, територіальні органи, а також метрологічні служби підприємств і організацій, які уповноважені проводити державні випробування або перевірку аналогічних засобів.

Компанія «Енеко» співпрацює в галузі проведення ДМА з провідними українськими організаціями, акредитованими на здійснення державної метрологічної атестації АСКОЕ та ЛУЗОД, зокрема – з ДП «Науково-дослідний інститут «Система» і ДП «Укрметртестстандарт».

Ми допоможемо вам провести державну метрологічну атестацію вашої системи обліку електроенергії за всіма держстандартами і в максимально стислі терміни. Дзвоніть і замовляйте державну метрологічну атестацію просто зараз!

Проконсультуйтеся з нашим фахівцем